NEWS

Rozpoczęcie budowy Farmy Wiatrowej w Chojnicach

Budowa nowej farmy wiatrowej ruszyła właśnie w Chojnicach!
Jest to kolejny projekt hiszpańskiej firmy EDP Renewables, przy którym pełnimy rolę Inżyniera Kontraktu, a także sprawujemy Wielobranżowy Nadzór Inwestorski.

Certyfikacja BREEAM nowego centrum dystrybucyjnego LPP Brześć Kujawski

W raz nowym rokiem nadchodzą nowe projekty!

Jako pierwsze rusza centrum dystrybucyjne firmy #LPP w Brześciu Kujawskim, dla którego, wraz z WSP Polska, przeprowadzamy certyfikację #BREEAM.
Obiekt ma zostać oddany do użytku w styczniu 2022 i mieć powierzchnie 75 000 m2. Głównym celem jego budowy jest odciążenie istniejącego centrum logistycznego w Pruszczu Gdańskim. Jednym z ekologicznych rozwiązań, które mają zostać w nim prowadzone jest montaż instalacji fotowoltaicznej o łączne mocy 1,5 MW.

Jest to już kolejny raz kiedy mamy okazję współpracować z firmą LPP S.A.. Poprzednie projekty, w których braliśmy udział to:
➡ Budynek biurowy Fashion Lab w Gdańsku – Wielobranżowy Nadzór Inwestorski oraz Certyfikacja #BREEAM
➡ Centrum dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim - Weryfikacja dokumentacji projektowej oraz Wielobranżowy Nadzór Inwestorski
➡ Budynek biurowy LPP Kraków – Certyfikacja #BREEAM

Fot. https://lnkd.in/ekBur45

Spalarnia - wmurowanie kamienia węgielnego 

Już od lipca trwają prace na terenie budowy ZTPO w Gdańsku, tzw. Spalarni W zeszłym tygodniu wylano fundament pod bunkier instalacji, gdzie następnie wmurowany został symboliczny kamień węgielny.

Uroczystości związane z tym przełomowym wydarzeniem odbyły się w ubiegły piątek, 18 grudnia w formie transmisji online. Osobisty udział w wydarzeniu wzięły jedynie nieliczne osoby, w tym prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz wojewoda pomorski Dariusz Derlich, a także reprezentanci z ramienia Inwestora oraz Głównego Wykonawcy.
Nie zabrakło również Costa Project pełniącej roli Inżyniera Kontraktu.

Gratulacje!

Rzemieślnicza 15

Co łączy Costa Project z nową inwestycją ODDK w Sopocie?

Ten średniej wielkości budynek biurowy, zlokalizowany przy ul. Rzemieślniczej 15 w Sopocie, powstał w zgodzie z głównymi założeniami certyfikacji #LEED. Nasz Asesor certyfikacji LEED -Katarzyna Czyżewska przeprowadziła audyt dokumentacji projektowej oraz doradzała Inwestorowi na etapie projektowym, tak aby powstał budynek zrównoważony zarówno pod kątem środowiskowym jak i komfortu pracujących w nim osób.

Obiekt wyróżniają rozwiązania sprzyjające oszczędności energii i wody a także pozwalające na zagospodarowanie wód opadowych w obrębie działki oraz ograniczające efekt tzw. "wyspy ciepła". Deweloper zapewnił zaplecze dla pracowników podróżujących na rowerach oraz zadbał o dobrą dostępność światła dziennego do miejsc pracy. Wokół budynku posadzono ponad 20 drzew, co korzystnie wpłynie na widok z okien i przyjemnie zacieni w upalne dni
Budynek został zrealizowany w formule Core and Shell co umożliwia najemcy dostosowanie aranżacji biur do własnych potrzeb. Można wynająć cały budynek lub poszczególne moduły.

Gdyby obiekt został poddany certyfikacji, mógłby śmiało ubiegać się o srebrny certyfikat LEEDv4 Core and Shell.s

Costa Project dla Szlachetnej Paczki

Za nami tzw. Weekend Cudów (w tym roku 16/17 grudnia) – zwieńczenie akcji organizowanej przez fundację Szlachetna PACZKA
Projekt opiera się na pracy Wolontariuszy oraz Darczyńców. Ci pierwsi szukają rodzin w potrzebie i pracują z nimi, drudzy – przygotowują pomoc dedykowaną danej Rodzinie

W tym roku razem z zespołem Costa Project zdecydowaliśmy się wesprzeć Paczkę. Mieliśmy przyjemność pomóc rodzinie pani Katarzyny z Gdyni. Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni, przy zaangażowaniu niemal całej firmy, udało nam się odpowiedzieć na potrzeby każdego członka rodziny. Całą akcję zwieńczyło biurowe pakowanie prezentów

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym. 

Największa chłodnia malin i borówek na pomorzu

Przedstawiamy największą na pomorzu przechowalnie owoców!
Budowana jest w Sławoszynku, w sąsiedztwie znanej nadmorskiej miejscowości Karwia , gdzie od 2016 roku znajduje się plantacja malin, borówek oraz jeżyn. Przeznaczona będzie do schładzania , krótkotrwałego przechowywania , a także sortowania tychże owoców . 

Inwestorem jest spółka Fieldstone Investments II, a Głównym Wykonawcą firma Thermolux. Costa Project sprawuje Wielobranżowy Nadzór Inwestorski

Katarzyna Czyżewska audytorem certyfikacji Zielony Dom!

Z przyjemnością informujemy, że Katarzyna Czyżewska, która kieruje działem zrównoważonego budownictwa w Costa Project, została jednym z pierwszych 6-ściu Audytorów certyfikacji #PLGBC Zielony Dom!

Certyfikat #ZielonyDom jest jedynym polskim certyfikatem wyróżniającym domy o wysokiej jakości ekologicznej i jednocześnie efektywności energetycznej oraz związanej z tym redukcji kosztów użytkowania. Dodatkowo, w ramach programu #ZielonyDom i #ZielonaHipoteka banki partnerskie oferują dedykowane kredyty hipoteczne na zakup domów lub mieszkań posiadających certyfikat Zielony Dom,

Więcej informacji na stronie:    https://plgbc.org.pl/certyfikacja-zielony-dom/

Rozbudowa fabryki bloczków silikatowych w Redzie

Ruszył projekt rozbudowy fabryki bloczków silikatowych w Redzie! Dotychczas funkcjonująca tam hala została wykupiona przez duńską firmę H+H, specjalizującą się w materiałach budowlanych, która postanowiła powiększyć obiekt.
Naszym zadaniem będzie Kierowanie Projektem oraz sprawowanie Wielobranżowego Nadzoru Inwestorskiego.

7R na Hutniczej w Gdyni

To już trzecie w naszym portfolio centrum logistyczne 7R! Nowa hala, o powierzchni ponad 14 000 m2 powstanie przy ul. Hutniczej w Gdyni i objęta będzie certyfikacją #BREEAM
Costa Project zapewnia Wielobranżowy Nadzór Inwestorski, a w roli Generalnego Wykonawcy ponownie występuje firma Dekpol.

Fot. https://www.7rsa.pl/inwestycje/7r-city-flex-gdynia

Wiecha na budynku CHLEBOVA w Gdańsku

W piątek 9 października świętowaliśmy symboliczne zwieszenie wiechy na budynku CHLEBOVA w Gdańsku.
Dla mniej obeznanych w temacie tradycji budowlanych – wiechą nazywamy przystrojony wieniec, który zawiesza się na znak zakończenia ważnego etapu budowy, najczęściej po pojawieniu się pierwszej krokwi. Ma przynieść budynkowi szczęście i pomyślność.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z dotychczasowego przebiegu prac, na kanale inwestora: https://lnkd.in/gXvk293

Katarzyna Czyżewska w wywiadzie dla PLGBC

Z dumą prezentujemy rozmowę z Katarzyną Czyżewską, przeprowadzoną przez PLGBC - Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego
Kasia kieruje Działem Zrównoważonego Budownictwa w Costa Project, wspiera nasze działania w obszarze certyfikacji zielonych budynków oraz odpowiada za rozwój zespołu asesorów i specjalistów środowiskowych.
Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem na: https://plgbc.org.pl/wywiad-z-katarzyna-czyzewska-z-costa-project/

Wszelkie pytania związane ze zrównoważonym budownictwem można kierować do Kasi na:   k.czyzewska@costaproject.com

Przekazanie placu budowy Farmy Wiatrowej Biały Bór

Z radością informujemy, że w poniedziałek 5 października nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy Farmy Wiatrowej Biały Bór.
Inwestorem jest hiszpańskiego pochodzenia firma Ibereolica. Planuje ona budowę 42 turbin wiatrowych na terenie przyległym do sześciu miejscowości w sąsiedztwie Białego Boru. Na tym projekcie Costa Project wspólnie z WSP Polska, sprawuje Wielobranżowy Nadzór Inwestorski
.
foto: https://cleanerenergy.pl/

Magazyn Lekarski o współpracy z Costa Project

Z przyjemnością informujemy, że we wrześniowym wydaniu Magazynu Lekarskiego pojawił się artykuł poświęcony jednemu z naszych projektów – budowie Ośrodka Szkoleniowo-Naukowego Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku.
Opisane zostały początkowe etapy inwestycji, co będzie się działo dalej, trudności, dotychczasowe sukcesy i nadchodzące wyzwania. Nie zabrakło również paru słów o współpracy z Costa Project.

Dziękujemy i trzymamy kciuki za szybką realizację inwestycji!

Spotkanie firmowe 2020

W piątek, 18 września, mieliśmy przyjemność (z lekkim poślizgiem) świętować 4. urodziny Costa Project.
Pogoda trafiła nam się majowa, więc na rozgrzewkę wybraliśmy się na wycieczkę Kajakiem po Gdańsku, aby następnie zintegrować się przy kiełbaskach z grilla i zwieńczyć wieczór tańcami w światłach stroboskopu.

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, a Klub Wodny "Żabi Kruk" za wspaniałą gościnę.

Uroczyste otwarcie akademików Campus Collegia

W sobotę, 12 września, odbyło się uroczyste otwarcie akademików Campus Collegia. Do użytku przekazana została już pierwsza część kampusu - studenci wprowadzać się będą od 26 września.
Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych: inwestora Silver Rock Investments, wykonawcy MEGA S.A, całego zespołu Costa Project oraz biura projektowego Abacus s.c.

Prace postępują na projekcie Chlebova w Gdańsku

Czy może być lepsze połączenie niż elegancki apartament i zachwycający widok? 
A może by jeszcze dorzucić do tego historyczną okolicę?  No i mamy Apartamenty CHLEBOVA w przystoczniowej części Starego Miasta Gdańska. 

Budynek położony jest nad samym brzegiem rzeki Motławy, a swoją nietypową nazwę zyskał od niegdyś stojącej w tym miejscu Starej Piekarni. Costa Project odpowiada za administrację projektu oraz zapewnia Wielobranżowy Nadzór Inwestorski 

Nagranie z postępu prac można obejrzeć na stronie wykonawcy: https://vimeo.com/447799783

Costa Project dla Freedom Charity Run 2020

W 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej przebiegliśmy symboliczne pierwsze kilometry w tegorocznej edycji Freedom Charity Run - charytatywnego biegu organizowanego przez Fundację Lions Club.
Całkowita długość sztafety z Gdańska do Berlina to 675 km. Grupa biegnie w duchu hasła "Zawsze sąsiedzi - teraz przyjaciele", podkreślającego wagę sąsiedzkich relacji, polsko-niemieckich. Całości towarzyszy zbiórka pieniędzy na na wyposażenie Domu dla Dzieci Autystycznych w Poznaniu oraz rozbudowę szkoły w Kibeho w Rwandzie.

Zachęcamy do wspierania zbiórki na: https://zrzutka.pl/e9tzcs

Fabryka Dellner w Miszewku uzyskała pozwolenie na uzytkowanie

Kolejny sukces!
Tym razem możemy się pochwalić efektami współpracy z firmą Dellener Components oraz CFE Polska– zakład produkcyjny w Miszewku uzyskał pozwolenie na użytkowanie.
Budynek składa się z dwóch części: produkcyjno-magazynowej oraz biurowej, a przeznaczony jest do wytwarzania sprzęgów kolejowych.

Costa Project 
pełni funkcję Inwestora Zastępczego waz z zapewnieniem Wielobranżowego Nadzoru Inwestorskiego.

fot. https://www.dellner.com/SitePages/homepage.aspx

Otwarcie Campus Collegia już we wrześniu!

Budowa wyprzedza budowę!
Tym razem zajrzeliśmy do Gdańska, na projekt Campus Collegia, czyli nowoczesne akademiki przy ul. Sobieskiego. Sześciokondygnacyjny budynek mieści ponad 470 pokoi, część gastronomiczną oraz strefę rekreacyjną z salą fitness.

Inwestorem jest Silver Rock Investment, a Generalnym Wykonawcą firma MEGA S.A.  Costa Project zajmuje się administracją projektu oraz Wielobranżowym Nadzorem Inwestorskim.

Yarielys Residence - coraz bliżej zakończenia inwestycji 

Z przyjemnością informujemy, że prace przy projekcie Yarielys Residence, przy ul. Abrahama w Gdyni, szczęśliwie zmierzają ku końcowi. Pomimo utrudnień w okresie pandemii prace realizowane są z wyprzedzeniem harmonogramu.
Yarielys to wielorodzinny budynek mieszkalny w samym Centrum Gdyni, którego właścicielem jest firma Mostostal S.A.
Zakres usług świadczonych przez Costa Project to Zarządzanie Projektem, zarządzanie budową oraz Wielobranżowy Nadzór Inwestorski.

BREEAM Associate w Costa Project

Mamy zaszczyt pochwalić się trzema nowymi BREEAM Associate w Costa Project:  Anna Błochowiak,  Katarzyna Czyżewska oraz Katarzyna Marchwicka.

BREEAM Associate to osoba posiadająca ogólną wiedzę dotyczącą zasad oraz procesów zachodzących podczas wdrażania certyfikacji BREEAM. Jej zadaniem jest wspieranie zespołu projektowego w realizowaniu inwestycji zgodnie z wytycznymi BREEAM, tak aby przebiegała bez zakłóceń i opóźnień.

Costa Project przy kolejnym projekcie RNG Logistics

Nie zwalniamy tempa!
Mamy zaszczyt uczestniczenia w realizacji kolejnego już projektu firmy RNG Logistics - nowego terminala DPD w Skierniewicach.  Zadaniem Costa Project będzie sprawowanie Wielobranżowego Nadzoru Inwestorskiego.

Rozmowa z Ciekawym Człowiekiem: 
Maciej Gwóźdź, Costa Project

Wraz z nadejściem lata rozpoczynamy cykl wywiadów poświęconych ciekawym osobom, które można spotkać na naszych projektach. Jako pierwszy na gorącym krześle wylądował Maciej Gwóźdź, współwłaściciel i Członek Zarządu firmy Costa Project.

CP: Dzień dobry. Proszę się przedstawić i opowiedzieć kilka słów o sobie? 
MG: Nazywam się Maciej Gwóźdź - z zawodu jestem Architektem, a obecnie pełnię funkcję Członka Zarządu w Costa Project i zasadniczo odpowiadam w naszej firmie za szeroko pojęty Rozwój. Oprócz tego zarządzam kilkoma projektami jako Kierownik Projektu, a czasami nawet zdarza mi się występować w roli Architekta, ale to traktuję bardziej w kategoriach nostalgiczno-romantycznych. 

CP: Co jest dla Ciebie najważniejsze w rozwoju biznesu? 
MG: Uważam, że podstawą jest zaufanie, a także bycie szczerym i uczciwym w tym co się robi. Nie sposób odnosić sukcesy udając kogoś kimś się nie jest, opowiadając wyuczone na szkoleniach i przeczytane w folderach slogany, w które na dodatek się samemu nie wierzy. Każdy się prędzej czy później zorientuje, że coś jest „nie halo”. Poza tym, na dłuższą metę, to musi być zwyczajnie męczące. Żeby coś robić dobrze to musi być naturalne i sprawiać przyjemność – trzeba to po prostu lubić robić. Uważam też, że ważne jest budowanie trwałych i długofalowych relacji biznesowych. Oprócz zaufania potrzebna jest empatia, regularny kontakt i zainteresowanie się drugą osobą. Bo to ludzie są najważniejsi.  

CP: Jakimi projektami się aktualnie zajmujesz? Powiedz coś o nich. 
MG: Obecnie prowadzę 2 projekty. Fabrykę 2020 dla firmy Dellner Components w Miszewku koło Gdyni i budynek biurowy C300 w Gdańsku. Szczególnie w ten pierwszy projekt ostatnio się angażuję, ponieważ zbliża się koniec budowy. Poza tym jest on niezwykle ciekawy. Taki, bardzo skandynawski - pragmatyczny i skrojony na miarę, w którym funkcja oraz estetyka są pochodną technologii. Jego finalny kształt podporządkowany jest celowi, któremu ma służyć.  Dodatkowo w kierowaniu projektami interesujące jest to, że każdy projekt jest inny i zawsze można się czegoś nowego nauczyć. Przy okazji projektu Dellner dowiedziałem się, że istnieją i czym są sprzęgi do pociągów. Ponadto w tym projekcie korzystaliśmy z nowego dla nas narzędzia „Questions and Answers”, które pomogło dokładnie zdefiniować potrzeby Klienta. Jeśli chodzi o drugi projekt, C300, to jeszcze tylko dodam, że udało nam się uzyskać dla niego, pierwszy w Trójmieście, pre-certyfikat środowiskowy LEED w wersji v4 core&shell.

CP: Co ostatnio zrobiłeś dla środowiska? 
MG: Fajne pytanie. Od jakiegoś czasu troska o środowisko stanowi w moim życiu coś w rodzaju motywu przewodniego. Ten temat mocno mnie zajmuje i dotyczy zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. To jest bardzo duża odpowiedzialność w stosunku do przyszłych pokoleń, a dla mnie osobiście w stosunku do moich dzieci. Costa Project opiera swój system wartości na promowaniu zrównoważonego budownictwa, a ja sam staram się robić coś dobrego dla środowiska zawsze i wszędzie, kiedy to tylko możliwe. Wczoraj kupiłem sobie buty do biegania, takie adidasy, które wybrałem m.in.: z powodu tego, że zostały częściowo wykonane ze śmieci wydobytych z oceanów. Materiał użyty do produkcji tych butów powstał w kooperacji Adidasa z organizacją Parley for the Oceans.  

CP: Jak spędzasz czas wolny? 
MG: Ostatnio dużo czasu poświęcam graniu i tworzeniu muzyki. Jestem całym sercem zaangażowany w projekt pod nazwą: Maximum Gulliver. Niedawno wydaliśmy debiutancki album pod tytułem ”Mental Karaoke”, który miał premierę 30 maja i przygotowujemy się do występów na żywo. Niestety COVID-19 trochę pokrzyżował nasze plany, więc występ premierowy prowadziliśmy w formule: videolivestream, ale liczymy, że (jak śpiewał Tomek Lipiński) jeszcze będzie normalnie.     

CP: Super, czy mógłbyś nam w takim razie polecić 5 piosenek, których słuchasz w drodze do pracy? 
MG: Jasne. Zasadniczo z rana potrzebuję dawki optymizmu i pozytywnej energii, dlatego polecam: 
  1.  The Beatles – Here Comes The Sun 
  2.  AC/DC – It’s a Long Way to the Top 
  3.  Justice - Fire 
  4.  Hot Chip – Over And Over 
  5.  The Strokes – Hard to Explain    

CP: Bardzo Ci dziękuję za poświęcony czas. 
MG: Cała przyjemność po mojej stronie.

Webinar:
Zrównoważone gospodarowanie wodami opadowymi

Serdecznie zapraszamy na kolejny webinar organizowany we współpracy z Project Management Sp. z o.o., który odbędzie się 30 czerwca (wtorek) o 16:00 na platformie MS Teams.
Tematem spotkania będzie zrównoważone gospodarowanie wodami odpadowymi. 

W pierwszej kolejności wysłuchamy prelekcji Wojciecha Szpakowskiego z Gdańskich Wód, który wprowadzi nas w temat suszy, a także konieczności retencji wody w Polsce oraz wytycznych z perspektywy Miasta. Następną prezentację, o sposobach zrównoważonego zagospodarowania wód opadowych w praktyce projektowej, poprowadzi Joanna Rayss z Zieleniarium /Rayss Group. Jako trzecia, na temat podejścia do efektywnej gospodarki wodami opadowymi w certyfikacji zielonych budynków, mówić będzie Katarzyna Czyżewska z Costa Project. 
Po zakończeniu prelekcji będzie możliwość zadawania pytań oraz dyskusji, a na koniec spotkania odbędzie się również quiz z nagrodami.

 Na wydarzenie obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/852046-8/

Rozstrzygnięcie konkursu Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku

Z przyjemnością informujemy, że 20.06.2020r. rozstrzygnięty został Konkurs Architektoniczny na projekt Ośrodka szkoleniowo-naukowego Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. 

Ośrodek ma powstać przy ul. Orzeszkowej w Gdańsku, z dostępem również od ul. Dębinki, i dzielić się na 4 części – szkoleniową, gastronomiczną, hotelową oraz fitness. Naszym zadaniem będzie pełnienie roli Inwestora Zastępczego, począwszy od konkursu architektonicznego, poprzez proces projektowy, realizację, aż do przekazania obiektu Inwestorowi. 

W Sądzie Konkursowym, z ramienia Costa Project, zasiadał arch. Bartosz Kubryński. Wspólnie z pozostałymi pięcioma sędziami jednogłośnie wybrano projekt pracowni Toprojekt z Rybnika. Gratulacje!


Costa Project przy budowie Centaurusa w Olsztynie

Z radością ogłaszamy, że od początku czerwca mamy przyjemność zarządzać budową kompleksu Centaurus w Olsztynie. 

Jest to pierwszy, w tym mieście, tak duży, nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt – składać będzie się z trzech części: hotelowej, mieszkaniowej oraz komercyjnej. Swoją nazwę wywodzi od gwiazdozbioru Centaura, do którego należy jedna z najlepiej widocznych na naszym niebie gwiazd – Alfa Centauri A. 

Głównymi zadaniami Costa Project przy realizacji projektu będzie Zarządzanie Budową i Koordynacja Najemców oraz przygotowanie obiektu do pozwolenia na użytkowanie. Inwestorem jest Warmia Investment Sp. z o.o., a Generalnym Wykonawcą firma INOPA S.A. 

Postępy z budowy można śledzić na kanale wykonawcy: https://youtu.be/h6GsEHl8Kyk

Pozwolenie na użytkowanie DHL Parcel w Tuchomiu

Z przyjemnością informujemy, że 1 czerwca 2020r. Terminal DHL Parcel w Tuchomiu uzyskał pozwolenie na użytkowanie. 
Terminal przesyłek kurierskich w Tuchomiu to projekt przy którym działamy od samego początku. W pierwszej kolejności jako generalny projektant, później sprawując Wielobranżowy Nadzór Inwestorski.

Webinar:
Systemy Certyfikacji Budynków – LEED, EDGE, Zielony Dom

Już we wtorek (19.05.2020r.) o godzinie 16:00 odbędzie się kolejne webinarium z cyklu Zrównoważona Architektura i Budownictwo. Tematem najbliższego spotkania będą Systemy Certyfikacji Budynków - LEED, EDGE oraz Zielony Dom. Prelekcję na temat LEED poprowadzi kierownik Działu ds. Zrównoważonego Budownictwa Costa Project - Katarzyna Czyżewska. 

Zapisy na wydarzenie przez stronę: https://app.evenea.pl/event/852046-2

Ruszamy z budową spalarni odpadów w Szadółkach!

6 maja, po wieloletnich przygotowaniach, wydane zostało oficjalne polecenie rozpoczęcia robót przy budowie ZTPO w Gdańsku. 

Zakład Termicznego Przetwarzania Odpadów, potocznie zwany spalarnią, to nowoczesna instalacja umożliwiająca przetworzenie nienadających się̨ do recyklingu odpadów na energię elektryczną oraz cieplną. Spalaniu podlegałyby tzw. odpady resztkowe, takie jak siatki foliowe, zabrudzone opakowania czy zużyte pieluchy jednorazowe, które, w ten sposób przetworzone, są̨ w stanie dostarczyć́ niemal tyle samo energii co węgiel brunatny. Inwestycja, przy której pełnimy rolę inżyniera kontraktu, warta będzie blisko 507 mln zł i oddana ma zostać do eksploatacji w 2023 roku.

Więcej informacji na temat obiektu można znaleźć na www.portczystejenergii.pl.